Termet në Indonezi

Indonezia është goditur nga një termet i fuqishëm me magnitudë 6.1 shkallë të rihterit. Deri më tani nuk është raportuar nga mediat lokale për dëme dhe të lënduar

Një termet i fuqishëm ka goditur Indonezinë.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti kishte një goditje prej 6.1 shkallë të rihterit.

Epiqendra ishte në Java të Indonezisë, përkatësisht 123 km në jug të Soreang dhe 103 km në jug të Banjar me një thellësi prej 68km.

Tërmeti ka ndodhur rreth një orë më parë përkatësisht në ora 23:29:51 sipas orës lokale.

Gjatë ditës një termet i fuqishëm kishte goditur edhe Japoninë me magnitudë prej 6.5 shkallë të rihterit.

Tërmeti godet Ishujt Bonin të Japonisë

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika