Tërmet në Kosovë, epiqendra në Malishevë

Tërmeti ka qenë me epiqendër në mes të komunës së Malishevës dhe Tërpezës, me fuqi prej 3.1 shkallë të Rihterit.

Pasditen e sotme ka ndodhur një tërmet në Kosovë, më saktë në zonën e Malishevës.

Meteo Kosova raporton se tërmeti ka qenë me epiqendër në mes të Komunës së Malishevës dhe Tërpezës, me fuqi prej 3.1 shkallë të Rihterit.

“Një tërmet ka ndodhur pak më parë në orën 18:04 me epiqendër në mes të komunës së Malishevës dhe Tërpezës, me fuqi prej 3.1 shkallë të Rihterit!”

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika