Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Mëngjesin e së premtes së 27 majit, një tërmet prej 3,5 shkallësh Rihter ka goditur territorin e Maqedonisë së Veriut

Mëngjesin e së premtes së 27 majit, janë regjistruar dridhje të tokës në territorin e Maqedonisë së Veriut.

Qendra Seizmiologjike e Evropës, EMSC, Obserbatori Seizmologjik ka njoftuar se në mëngjesin e sotëm, respektivisht rreth orës 07:11, është regjistruar tërmet me intensitet prej 3,5 ballëve sipas shkallës Rihter.

Tërmeti ka qenë me epiqendër 12 km nga Tetova dhe 37 km nga Shkupi.

Deri më tani nga autoritetet lokale nuk është raportuar për dëme apo të lënduar.

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika