Testimi i unazës së brendshme në Prishtinë, Musliu: Përdorni biçikletat, trotinetat dhe trafikun urban

Të premtën ka nisur testimi i tretë i qarkores njëkahëshe në Prishtinë, që pritet të vazhdojë edhe për dy ditë tjera. Lidhur me këtë çështje drejtori i Shërbimeve Publike, Ilirik Musliu, ka folur në emisionin “Radar” me Edita Doli në Radio Dukagjin, që ka rekomanduar qytetarët të përdorin më shumë biçikletat, trotinetat dhe trafikun urban, për shkak të bllokimeve në disa pjesë të kryeqytetit

Ilirik Musliu, drejtori i Shërbimeve Publike

Nga mëngjesi i sotëm është duke u bërë testimi i tretë i qarkores njëkahëshe në Prishtinë. Kjo ka shkaktuar kolona të gjata dhe bllokim të komunikacionit në kryeqytet.

Në një bisedë telefonike në emisionin “Radar” me Edita Doli në Radio Dukagjini, Ilirik Musliu, drejtori i Shërbimeve Publike, ka deklaruar se ekipet kanë dal në teren për të analizuar situatën para se të merret vendimi përfundimtar.

“Disa rrugë janë më të ngarkuara, kemi bllokime të disa pjesë, por ashtu siç ju kemi paralajmëruar testimi do të vazhdojë edhe për dy ditë të tjera deri tek vendimi final”, ka thënë Musliu.

Ai ka rekomanduar që gjatë këtyre ditëve të përdoren më shumë biçikletat, trotinetat dhe trafiku urban.

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se ky testim i shndërrimit të gjithë unazës qendrore të kryeqytetit në qarkore njëkahëshe për automjetet do të jetë i fundit para se të merret vendimi përfundimtar.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika