Themelohet nëndega e PDK-së në Lyon të Francës

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) ka njoftuar se është themeluar nëndega e PDK-së në Lyon të Francës, dhe kryetar është zgjedhur Ardit Bejta

Pamje nga ngjarja

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) ka njoftuar se është themeluar nëndega e PDK-së në Lyon të Francës, dhe kryetar është zgjedhur Ardit Bejta.

Në njoftimin e PDK-së thuhet se Elmi Reçica, kryetar i Komisionit për Organizimin e PDK-së në mërgatë, ka thënë se ky është një momentum i ri për PDK-në në Lyon të Francës dhe të gjithë mërgimtarët të cilët dëshirojnë të kontribuojnë për vendin e tyre.

“Roli i mërgatës tonë, historikisht, ka qenë jetik për çlirimin, pavarësinë dhe ndërtimin e Kosovës. Sot, ky rol është po kaq i nevojshëm në zhvillimin dhe integrimin e vendit tonë. Mërgata jonë është aseti më i çmuar që kemi dhe jam shumë i lumtur që kontributin e tuaj në shërbim të vendit po e bëni përmes PDK-së. Urime”, ka thënë Reçica.

Ndërsa, Ardit Bejta, kryetar i nëndegës së PDK-së në Lyon të Francës, ka thënë se do të angazhohet me të gjithë potencialin e tij për të forcuar dhe rritur nëndegën e porsathemeluar të PDK-së në Lyon.

I pranishëm në këtë kuvend zgjedhor ishte edhe Betim Gjoshi, Sekretar për Organizim dhe Zgjedhje, i cili udhëhoqi në tërësi pjesën e punimeve të Kuvendit.

“Ndërkaq, më madhështor këtë Kuvend e bën edhe pjesëmarrja dhe fjala e Sami Islamit, Kryetar i Këshillit për organizimin e Kuvendit të Degës së PDK-së në Francë, Sejdullah Syla, veprimtar në Lyon, Vahide Bujupi- Qerimi, nënkryetarja e nëndegës në Gjenevë, Agim Thaçi nga Shoqata “Ilira” në Bourg en Bresse, Ilir Azemi, përfaqsues i Clermont – Ferrand dhe Mujë Haziri, nënkryetar i Degës së PDK-së në Zvicër”, thuhet tutje në njoftim.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika