Therje me thikë në Breg të Diellit, personat e lënduar janë dërguar për trajtim mjekësor

Ilustrim

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti për Portalin Dukagjinin e ka konfirmuar se dy persona janë kanë pësuar lëndime trupore ndërsa njeri nga personat dyshohet se është lënduar nga një mjeti mprehtë.

Sipas saj kjo ngjarje ka ndodhur më datën 4 mars të vitit 2023, ndërsa personat e lënduar janë dërguar në për trajtim mjekësor.

“Sot rreth orës  13:00, kemi marrë informatën për një  lëndim trupor të ndodhur në lagjen Bregu i Diellit, në Prishtinë. Bazuar në të dhënat fillestare, në këtë rast janë lënduar dy persona, njëri nga ta dyshohet të ketë pësuar lëndime nga një mjet i mprehtë”, ka thënë zëdhënësja e policisë.

“Personat e lënduar janë dërguar për trajtim mjekësor, ndërkohë që policia ka nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti”, ka përfunduar ajo.

Shija e redaktorit

Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes Hungari-Zvicër

Zvicra e ka nisur jashtëzakonisht mirë Kampionatin Evropian që po mbahet në Gjermani. “Helvetikët” triumfuan 1:3 ndaj Hungarisë në ndeshjen e cila u zhvillua në...

Fillon ndeshja mes Spanjës dhe Kroacisë

Ka filluar ndeshja e parë e Grupit B mes kombtarës së Spanjës dhe  asaj të Kroacisë. Në këtë grup bëjnë pjesë edhe Shqipëria e Italia,...

Spanjë – Kroaci, formacionet zyrtare: De La Fuente dhe Dalic...

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Kroacisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë në Euro 2024. “La Roja” do të përballen me...

Të fundit nga rubrika