Threads bën bujë të madhe, 30 milionë regjistrime, vetëm nga mëngjesi i së enjtes

Aplikacioni “Threads”, i lansuar ditën e mërkurë nga kompania Meta, si konkurrent i saj në Twitter, ka bërë bujë të madhe duke arritur shifrën prej 30 milionë regjistrimesh që nga mëngjesi i së enjtes

Kompania “Meta”, ditën e mërkurë ka lansuar zyrtarisht konkurrentin e saj në Twitter, “Threads”. Planet e “Threads” ishin publikuar vetëm tre muaj më parë.

“Threads” ka bërë bujë të madhe, kështu duke arritur shifrën e 30 milionë përdoruesve tash që nga mëngjesi i së enjtes, duke përfshirë marka të njohura, të famshëm e gazetarë.

“Threads” arriti që momentalisht të bëhet aplikacioni më i mirë falas në App Store të Apple, në shumë pak orë pas lansimit.

Por a është “Threads”, i dëmshëm për Twitter-in?

Shumë përdorues të Twitter-it po zemërohen duke u kufizuar në përmbajtjet që mund të shikojnë çdo ditë. Kjo i duhet Meta-s, ku kjo kompani mendon se “Threads” mund të zgjerojë me tej perandorinë e saj të aplikacioneve dhe të ketë hapësirë për të shitur reklama.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika