Tony Blair i drejtohet Kuvendit të Kosovës më 10 qershor

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, do t’i drejtohet Kuvendit me një fjalim me 10 qershor

Tony Blair

Në fillim të javës së ardhshme ish-kryeministri britanik, Tony Blair, do ta vizitojë Kosovën, ku edhe do t’i drejtohet Kuvendit të Kosovës me një fjalim me 10 qershor.

Kështu është bërë e ditur në një komunikatë nga Kuvendi i Kosovës, për caktimin e mbajtjes së mbledhjes së Kryesisë, shkruan RTK.

Ndonëse në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Kuvendit të Kosovës nuk ka pasur kuorum, megjithatë seanca e adresimit të ish-kryeministrit britanik, Tony Blair, u vendos 10 qershori.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika