Top 10 restorante tradicionale në Stamboll

Restorantet tradicionale turke në Stamboll ofrojnë kuzhinë tradicionale turke me çmime të përballueshme. Të vendosura në lagjet historike të Stambollit, këto restorante preferohen veçanërisht për drekë

Sigurisht që në Stamboll ka restorante të klasit botëror dhe i kemi përmendur në artikullin e restoranteve më të mira në Stamboll. Ndërsa ato restorante në Bosfor dhe në lagjet moderne janë adresa e duhur për një darkë romantike dhe elegante, por duhet të provoni restorantet tradicionale turke për ushqim tradicional turk.

Restorantet më të mira lokale turke në Stamboll janë të vendosura në lagjet historike si Eminonu (afër Sultanahmetit), Fatih (gadishulli Historik), Beyoglu (Taksim), Uskudar dhe Kadikoy (Ana Aziatike).

Kasap Osman

Kasap Osman është restoranti ku mund të provoni donerqebapin më të shijshëm në Stamboll dhe ndodhet në krahun e djathtë të rrugës Hocapasha në cep. Pjata më e shijshme e servirur në Kasap Osman është një porcion doner qebap. Për më tepër, në Kasap Osman mund të provoni gatime tradicionale me mish dhe zgjedhje të qebapeve turke.

Filibe Koftecisi

Një nga restorantet më të mira të qofteve në Stamboll, Filibe Koftecisi është një vend i preferuar për drekë nga Stambollistët që vijnë në Gadishullin Historik për pazar.

Restoranti ka një menu shumë të thjeshtë dhe shërben qofte, një ushqim popullor në rrugë. Mund të porosisni një sallatë me fasule me qofte dhe të shijoni një drekë të thjeshtë por të shijshme. Filibe Koftecisi përmendet shpesh nga gustatorët gjatë intervistave të tyre dhe konsiderohet si një nga restorantet më të mira lokale turke në Stamboll.

Namli Rumeli Koftecisi

Është i famshëm për qoftet e tij, por këtu mund të gjeni shish kebab pule dhe zgjedhje të tjera shish kebab mishi. Piyaz (sallatë me fasule) dhe sallata të stinës janë gjithashtu të shijshme në këtë restorant dhe ju mund të keni hallvën me bollgur si pjesën e fundit të vaktit tuaj.

Erzincanli Ali Baba

Erzincanli Ali Baba është një restorant ku mund të gjeni fasulet më të shijshme mes shumë të tjerave që renditen njëra pas tjetrës në Suleymaniye. Është zakon i shumë njerëzve që të bëjnë një pushim drekë në këtë restorant pasi të vizitojnë xhaminë e famshme Suleymaniye të Stambollit. Erzincanli Ali Baba përdor fasule të famshme dermason dhe mund të gjeni gatime të tjera klasike turke si bishtaja, qebap viçi të servirur në tepsi, qofte të skuqur dhe zierje qengji në këtë restorant.

Hunkar Lokantasi

Restoranti ka një menu shumë të pasur me gatime tradicionale turke. Përveç kësaj, shefat e kuzhinës po shtojnë vazhdimisht në meny ushqime lokale nga rajone të ndryshme të Turqisë.

Shefi Talip Ugumu i shtoi menysë pjata nga rajoni i Detit të Zi falë përvojës së tij që fitoi në rajon dhe bëri ndryshim duke filluar të shërbejë pilaf me açuge, harko me pastrami dhe manti (peta të vogla të mbushura me qengji të mbushura me domate dhe salcë kosi) në restorantin e tij për herë të parë.

Kanaat Lokantasi

Që nga dita e hapjes, restoranti drejtohet nga një familje rumeliane. Mund të zgjidhni pjatën që ju pëlqen dhe ta hani në tryezën tuaj. Gatimet si qengji i pjekur, qebapi me patëllxhanë dhe pilaf uzbek përgatiten ende në mënyrë tradicionale në Kanaat Lokantasi.

Yanyali Fehmi Lokantasi

Restoranti, i cili shtoi në stafin e tij një kuzhinier nga pallati osman, krijoi menunë tradicionale të ushqimit turk që ka mbijetuar deri në ditët e sotme. Pjata më e famshme që mund të hani në këtë restorant është qofte Yanyali. Ky qofte shërbehet me patëllxhanë të pjekur në skarë dhe rekomandohet patjetër. Por sigurisht menuja nuk kufizohet me kaq. Mund të gjeni 100 pjata të ndryshme nga kuzhina osmane dhe turke në Yanyali Fehmi Lokantasi dhe restoranti është i hapur për drekë dhe darkë.

Të fundit nga rubrika