Top 10 restorantet në Stamboll

Është e pamundur të vizitosh Stambollin pa shijuar kuzhinën tradicionale turke dhe otomane gjatë qëndrimit

Foto ilustrim

Zbuloni restorantet më të mira të Stambollit, të cilat e bëjnë ambientin perfekt për një arratisje romantike, ose një vend për t’u çlodhur me një gotë verë në këtë qytet të mahnitshëm.

Sunset Grill dhe Bar

Restoranti i parë i Stambollit që shton një bar sushi, Sunset Grill & Bar nuk është thjesht një restorant luksoz në qytet. Shefi ekzekutiv Hüseyin Arslan dhe shefi i kuzhinës Hiroki Takemura formojnë një forcë që krijon disa nga pjatat më të mira turke, mesdhetare dhe japoneze në qytet. Nëse keni arsye për të festuar, Sunset është vendi për të, me një meny të mrekullueshme dhe pamje mahnitëse të Bosforit.

Mikla

I vendosur në majë të Marmara Pera, Mikla ofron padyshim panoramën më spektakolare të qytetit, duke u shtrirë nga Briri i Artë deri në Bosfor dhe gadishullin historik. Menytë e lavdëruara të Mikla-s, të cilat përmbajnë përbërës organikë dhe etikë në një sërë pjatash të ndryshme kulturore. Bari i hotelit në çati bën pije të mrekullueshme para darkës dhe pamjet nga këtu janë edhe më spektakolare.

Restorant Vogue

Me pamjen e tij panoramike të Bosforit dhe pamjet e mrekullueshme të qytetit të Stambollit, Restoranti Vogue ka qenë ndër vendet më të zgjedhura dhe më të dashura të Stambollit që nga dita e hapjes së tij. Restoranti Vogue paraqet një meny të zgjedhur të shijeve nga kuzhina botërore, duke përfshirë shijet e Mesdheut, mbi 70 lloje sushi dhe një listë gjithëpërfshirëse të verërave.

Ulus 29

Ulus 29 është një klasik i Stambollit, me ushqime të shkëlqyera, kokteje të duhura, pamje mahnitëse të Bosforit dhe një skenë klubesh. Në lagjen luksoze të Ulus-it, larg turmave të Taksimit ose pikave turistike të Sultanahmetit, ky restorant në modë shërben kuzhinë bashkëkohore mesdhetare duke kombinuar zgjedhjet ndërkombëtare me specialitete turke.

Chilai

Chilai bistro & lounge është vendi gjithëpërfshirës ku mund të shijoni një sërë kënaqësish duke pasur përballë pamjen e bukur të Bosforit. Dekoruar me një prekje minimale dhe detaje prej druri, muzikë jazzy dhe funky house dhe një darkë e këndshme e zgjedhur nga menyja e Chilai CEO Hazer Amani, do të jetë me të vërtetë e paharrueshme.

Tuğra Restaurant & Lounge

Restoranti dhe Lounge Tuğra është “Një nga 50 vendet më romantike në botë”, i vendosur në katin e parë të Pallatit Çırağan. Dekori i pasur osman, muzikë klasike turke e gjallë dhe sfondi gjithnjë emocionues i Bosforit.

Për efektin e plotë, kërkoni një tavolinë në tarracën verore të Tuğra, të ndezur nga hëna, një qiri dhe Ura e Bosforit. Përvoja përfundimtare e ngrënies otomane.

360 Istanbul

360 Istanbul është vendosur në një ndërtesë apartamentesh të shekullit të 19-të me pamje nga rreshti i vjetër i ambasadave në Beyoglu. Ajo ofron një pamje peizazhi të Stambollit, nga  Kisha e Shën Antoine dhe përtej ngushticës së Bosforit deri te Xhamia Hagia Sophia dhe deri në Detin Marmara. 360 Istanbul është i hapur për drekë dhe darkë, duke ofruar një ndryshim në meze moderne turke të shkrirë me kuzhinë ndërkombëtare.

5 Kat, Besinci Kat

Restoranti i Katit të 5-të (Kati i 5-të) në Stamboll ka pamje nga të dyja anët e Stambollit, Bosforit dhe Pallatit Topkapi. Duke shtrirë krahët nga Ura moderne e Bosforit deri te Sultanahmeti historik, pamja gjithëpërfshirëse nga Tarraca e Katit të Pestë është një nga gjërat që të lë pa frymë në qytet. Mos e humbisni shërbimin perfekt të këtij vendi të mahnitshëm.

Poseidon

E njohur nga njerëzit e Stambollit, zona e madhe e kuvertës në këtë restorant ofron ushqim deti, dhe një pamje të mrekullueshme të Marinës së Bebek. Një ambient ideal për të shijuar kallamarët e thjeshtë, të freskët, levrekun dhe çdo lloj peshku.

Lacivert Restaurant

Lacivert Istanbul ndodhet në anën aziatike të Bosforit dhe ka pamjen më romantike të ngushticës së Stambollit. Restorant Lacivert “Dark Blue” shërben që nga viti 1999. Hipni për një kafe nëse dëshironi, ose qëndroni për drekë ose darkë. Pamja është spektakolare sidomos gjatë natës.

Të fundit nga rubrika