Top 5 Hotele luksoze në Antalia

Antalia e vendosur në Turqinë mesdhetare është pa dyshim një spektër i gjerë kur flasim për turizmin. Duke i shërbyer çdo lloj turisti dhe pushuesi, për dekada të ndryshme, specialistët e industrisë e kanë korrigjuar qytetin si artin e dhënies së më të mirës

Ilustrim

Modelet bashkëkohore, dekorimi luksoz dhe grumbulli i komoditeteve të këndshme mund të lavdërohen për famë, por padiskutim, ekspertiza e personelit të trajnuar është ajo që i bashkon të gjitha. Turqit e marrin mjaft seriozisht industrinë e mikpritjes, kështu që nëse jeni duke kërkuar për stilin e jetës së yjeve, në cilin hotel më të mirë luksoz në Antalia do të preferonit të qëndronit?

Titanic Mardan Palace

Titanic Mardan Palace është renditur në vendin e parë në listën e hoteleve më të mira luksoze në Antalia. Për ngritjen e Pallatit Titaniku Mardan, ta quash pallat është krejtësisht një nënvlerësim. Duke pasur zyrtarisht pronësinë e të qenit pallati më ekstravagant në Evropë, siç ofrohet nga Çmimet Botërore të Turizmit, ky pallat është në llogari me orenditë e tij të pasura dhe të avancuara.

Titanic Mardan Palace jo vetëm që njihet si pallati më elegant i Antalias, por gjithashtu mban një renditje të lartë në listën e admiruar të resorteve luksoze në Turqi. Për më tepër, ky hotel me 5 yje ofron një pamje të mrekullueshme piktoreske të malit Demi dhe Detit Mesdhe.

Titanic Mardan Palace

Kaya Palazzo Golf Resort

Kaya Palazzo Golf Resort është një hotel me 5 yje Ultra All Inclusive në Belek, 27 km nga Aeroporti i Antalias. Hoteli ka një plazh privat dhe Kaya Palazzo Golf Club. Ndodhet 3 minuta larg hotelit dhe është projektuar nga një prej stilistëve më të famshëm të fushave të golfit, David Jones.

Kaya Palazzo Golf Club ndodhet në një sipërfaqe totale prej 650,000 m2, e rrethuar nga një pyll me pisha. Ai përbëhet nga një fushë golfi me 18 vrima dhe një varg drejtimi. Hoteli u ofron musafirve një qendër spa 3500 m2, dhoma me pamje nga deti, një mini klub që ofron argëtim të pakufizuar për fëmijët, suita me pishina private, një qendër kongresi palazzo, e cila është adresa thelbësore për kongrese madhështore, restorante a la carte që shërbejnë kënaqësitë më të shkëlqyera të kuzhinave të botës dhe shërbime të shumta private.

Kaya Palazzo Golf Resort

Papillon Zeugma

Në vitin 2015, definuan edhe njehere përkufizimin e rehatisë dhe luksit në mënyrë që të mos ndahen më, dhe rinovuan trupin dhe shpirtin e Papillon Zeugma, duke i prezantuar mysafirët me konceptin e ri Relaxury.

Një lloj i ri pushimesh ju pret në Papillon Zeugma Relaxury me Reborn SPA, mësime fitnesi, akademi sportive për fëmijë, shfaqje dhe aktivitete në modë për një eksperiencë RELAXUR.

Shijoni Eksperiencën Papillon në Belek, Rivierën Turke, me ushqime dhe pije të shijshme, shfaqje cilësore të mbrëmjes dhe shumë të tjera!

Papillon Zeugma

Selectum Luxury Resort

Ky resort elegant ka një park ujor që ka 10 rrëshqitje uji, pishina të ndryshme në natyrë, një banjë, 12 fusha tenisi, një fushë të vogël futbolli dhe afërsinë e tij me 10 fushat e golfit në zonë.

Në këtë resort familjar, ofrojnë shumëllojshmëri programesh dhe aktivitete të ndryshme në klubin e fëmijëve. Kuzhina është turke dhe mesdhetare, me zgjedhje shtesë, duke përfshirë një steakhouse, një bar sushi dhe një restorant à la carte të specializuar në ushqim deti dhe peshk.

Selectum Luxury Resort

Regnum Carya Golf & Spa

Regnum Carya Golf & Spa është një vendpushim luksoz me 5 yje përballë plazhit në Belek. Konsiderohet të jetë një nga vendpushimet më ekskluzive të golfit në Mesdhe. Hoteli luksoz përmban Carya Golf Club, një nga fushat më të mira të golfit në Antalia.

Kjo përfshin fushën e golfit të klubeve me 18 vrima, Carya, projektuar nga lojtari i shquar australian, Peter Thomson, si dhe kursi kombëtar i golfit me 27 vrima. Carya Golf Club ndodhet në kodra me rërë të butë dhe ka një akademi golfi të klasit botëror me një distancë makine 300+ metra dhe një laborator performancash më të fundit, si dhe një klub të ri me 5 yje. Prozhektorët në fushën e golfit Carya u lejojnë të apasionuarve të golfit të luajnë golf edhe gjatë natës në temperatura të këndshme.

Regnum Carya Golf & Spa

 

Të fundit nga rubrika