Tovërlani për “skandalin” në Podujevë: Ne po e shkatërrojmë stadiumin vet

Përleshjet e tifozëve të Llapit dhe Ballkanit i ka komentuar edhe trajneri i njohur Afrim Tovërlani.

I ftuar në emisionin “Dueli Sportiv” në RTV Dukagjini, ai ishte i zëshëm për këto incidente.

“Kushtet ishin ideale për zhvillimin e ndeshjes në Podujevë. Ne po flasim shumë pse nuk po rinovohen stadiume, teksa stadiumin e renovuar, që si ka as një vit që është lëshuar në përdorim ne e shkatërrojmë vet”, tha ai fillimisht.

Tovërlani po ashtu përmendi edhe “ligjin” si element kryesor.

“Elementi kryesor është ligji, nëse nuk respektohet, dërgoi secilës tifozëri që bëjnë gjëra të tilla në burg nga  6 muaj ose një vit edhe e shohim a to të bëjnë edhe të tjerët”.

“Dueli Sportiv” do të vazhdojë çdo të dielë, me fillim nga ora 22:00.

Përveç lajmeve nga sporti vendor po ashtu do të ketë edhe shumë risi edhe nga sporti ndërkombëtar.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika