Tovërlani për “skandalin” në Podujevë: Ne po e shkatërrojmë stadiumin vet

Përleshjet e tifozëve të Llapit dhe Ballkanit i ka komentuar edhe trajneri i njohur Afrim Tovërlani.

I ftuar në emisionin “Dueli Sportiv” në RTV Dukagjini, ai ishte i zëshëm për këto incidente.

“Kushtet ishin ideale për zhvillimin e ndeshjes në Podujevë. Ne po flasim shumë pse nuk po rinovohen stadiume, teksa stadiumin e renovuar, që si ka as një vit që është lëshuar në përdorim ne e shkatërrojmë vet”, tha ai fillimisht.

Tovërlani po ashtu përmendi edhe “ligjin” si element kryesor.

“Elementi kryesor është ligji, nëse nuk respektohet, dërgoi secilës tifozëri që bëjnë gjëra të tilla në burg nga  6 muaj ose një vit edhe e shohim a to të bëjnë edhe të tjerët”.

“Dueli Sportiv” do të vazhdojë çdo të dielë, me fillim nga ora 22:00.

Përveç lajmeve nga sporti vendor po ashtu do të ketë edhe shumë risi edhe nga sporti ndërkombëtar.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika