Toyota përmirëson planin EV

Toyota pritet të përshkruajë rregullime në strategjinë e saj të automjeteve elektrike për furnizuesit kryesorë në fillim të vitit të ardhshëm

bZ4X i Toyota-s është aktualisht modeli i vetëm plotësisht elektrik i markës.

Toyota pritet të përshkruajë rregullime në strategjinë e saj të automjeteve elektrike për furnizuesit kryesorë në fillim të vitit të ardhshëm, teksa garon për të ngushtuar hendekun në çmim dhe performancë me liderët e industrisë Tesla dhe BYD.

Prodhuesi i automjeteve pritet të detajojë ndryshimet e planit EV deri në fillim të vitit 2026, duke komunikuar rregullimet me furnitorët kryesorë pohuan njerëzit në kushte anonimiteti pasi informacioni është konfidencial.

Toyota ka kërkuar mënyra për të përmirësuar konkurrencën e EV-ve të planifikuara për këtë dekadë, pjesërisht duke përshpejtuar adoptimin e teknologjive të rritjes së performancës për EV-të e planifikuara, nga sistemet e lëvizjes elektrike – duke përfshirë motorët – te elektronika që konvertojnë fuqinë nga rrjeti për energjinë e ruajtur në bateri dhe sisteme më të integruara të ngrohjes dhe ftohjes, thanë njerëzit.

Ndryshimet do të ishin për pasuesit e dy EV-ve të para të Toyota-s për tregjet kryesore, bZ4X dhe Lexus RZ, dhe synonin të mbyllnin hendekun me Tesla-n në kosto dhe performancë, thanë njerëzit.

Toyota tha në një deklaratë se është “gjithmonë duke diskutuar dhe duke punuar në mënyrë aktive me kyçe (furnizuesit dhe partnerët) për një sërë temash”, për të arritur neutralitetin e karbonit. Por ajo tha se nuk kishte detaje të reja për të zbuluar mbi projektet e zhvillimit të EV.

Tesla e Elon Musk bëri pothuajse tetë herë fitimin për automjet sesa Toyota për tremujorin e tretë, pjesërisht për shkak të aftësisë së saj për të thjeshtuar prodhimin e automjeteve elektrike dhe për të ulur koston, thonë analistët.

Toyota ka rishikuar një plan me tre faza prej 30 miliardë dollarësh për zhvillimin dhe nxjerrjen e automjeteve elektrike që njoftoi në fund të vitit të kaluar, raportoi Reuters në tetor.

Ajo ka pezulluar punën në disa projekte makinash me bateri të shpallura vitin e kaluar, ndërsa një grup pune i kryesuar nga ish-shefi i konkurrencës Shigeki Terashi kërkon të përmirësojë performancën e kostos dhe teknologjinë në tregun me rritje të shpejtë për EV.

Grupi i punës është ngarkuar të përvijojë planet për të përmirësuar qasjen EV të Toyota-s, duke përfshirë shqyrtimin e një pasuesi të mundshëm të platformës së saj të re EV, e-TNGA.

Përmirësimi vjen edhe pse Toyota ka pikëpamjen se hibridet benzinë-elektrike, një treg që ai ishte pionier me Prius, do të mbetet një pjesë thelbësore e tranzicionit drejt transportit neutral ndaj karbonit.

Shumica e prodhuesve të mëdhenj të automjeteve presin që automjetet elektrike të përbëjnë pjesën më të madhe të shitjeve të automjeteve deri në vitin 2030, dhe investitorët e gjelbër dhe grupet mjedisore e kanë shtyrë Toyotën të lëvizë më shpejt pasi shitjet e automjeteve elektrike në mbarë industrinë tejkalojnë supozimet e mëparshme të Toyota-s.

Strategjia EV

Strategjia EV e Toyota-s është fokusuar në nxjerrjen e makinave të tilla si bZ4X, e para e një serie automjetesh plotësisht elektrike nën emrin e serisë “përtej zeros”.

Faza e dytë e planit të Toyota mbulon disa vitet e ardhshme kur Toyota ka modele të bazuara në platformën e-TNGA në zhvillim, u ka thënë kompania disa furnizuesve.
Rregullimet në këtë fazë janë ndryshimet që ka të ngjarë t’u përshkruhen furnitorëve në fillim të vitit të ardhshëm.

Tani grupi i Terashit po shqyrton nëse do të heqë dorë nga arkitektura trevjeçare e-TNGA, e krijuar duke modifikuar një platformë makinash me benzinë, në favor të një platforme të dedikuar EV, kanë thënë njerëzit me njohuri për atë punë.

E-TNGA u projektua në mënyrë që EV-të të mund të ndërtoheshin në linjat e montimit të Toyota-s me makina me benzinë ​​dhe hibride, një kompromis që kufizon aftësinë e prodhuesit të automjeteve për të ofruar inovacione në dyshemenë e fabrikës që inxhinierët e Toyota-s i njohin tani si çelësin e forcës së Teslës.

Gjithashtu, Toyota projektoi e-TNGA me supozimin se do t’i duheshin të shesë rreth 3.5 milionë EV në vit, rreth një e treta e vëllimit të saj aktual global, deri në vitin 2030, kanë thënë burimet, ndërsa perspektiva e industrisë është për një ritëm më të shpejtë rritjeje. .

Toyota ka punuar me dy furnizues Denso dhe Aisin për rindezjen e saj EV.

Ajo ka qenë duke parë nëse do të mund të përshpejtonte miratimin e një sistemi të ri të menaxhimit termik të zhvilluar bashkërisht nga Aisin dhe Denso dhe potencialisht një motori elektrik më të avancuar, ose eAxle, nga Aisin.

Toyota ka kërkuar gjithashtu nëse mund të prezantojë në disa automjete të mëdha EV premium një inverter të sapo zhvilluar me bazë silikoni-karbiti nga Denso që do të përmirësonte karikimin dhe do të ndihmonte në uljen e kostove të prodhimit.

Denso dhe Aisin nuk deklaruan diçka.

Roli i Terashit në udhëheqjen e rishikimit të strategjisë së Toyota-s për EV, pasi u mënjanua në kompani, është parë nga disa si një shenjë që prodhuesi i automjeteve është më afër një rrotullimi të plotë në EV.

Gjatë karrierës së tij 42-vjeçare, Terashi ka qenë një nga planifikuesit kryesorë të automjeteve të Toyota-s dhe një avokat i fortë i makinave me emetim zero, përfshirë hidrogjenin.

Ai ishte pjesë e ekipit që hapi rrugën për bashkëpunimin e Toyota-s me BYD të Kinës, prodhuesi më i madh në botë i EV.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika