Trafoja e hapur afër parkut në Pejë, rrezik për fëmijët

Një trafo e energjisë elektrike në Pejë është parë e hapur afër teatrit “Istref Begolli” në Pejë.

E njëjta gjendet afër një parku, park ky i cili frekuentohet nga fëmijë dhe jo vetëm.

Dukagjini ka kontaktuar edhe me Lulzim Krasniqin nga KEDS lidhur me masat që janë ndërmarrur lidhur me rastin.

I njëjti, të nesërmen (e mërkurë) ka treguar se tashmë trafoja është e mbyllur dhe të gjitha masat janë ndërmarrur.

Ndërkohë, Dukagjini sjell pamje nga vendi ku gjendej trafoja e energjisë elektrike.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika