Trajneri i Brazilit: Mos u shqetësoni, Neymar do të luajë në Kupën e Botës

Neymar gjatë ndihmës mjekësore në ndeshjen me Serbinë

Trajneri i Brazilit, ka njoftuar se Neymar Jr nuk e ka humbur Kampionatin Botëror.

“Ai do të vazhdojë të luajë, mund të jeni të sigurt për këtë”, ka thënë ai.

Neymar u lëndua gjatë lojës me Serbinë, të cilën e fitoi Brazili me rezultat 2:0.

Në disa foto që u publikuan, shihet këmba e lënduar e Neymar, por që sipas trajnerit të Brazilit nuk është aq serioze sa braziliani Neymar ta humb kampionatin.

Neymar, në kampionatin e kaluar, e kishte humbur botërorin për shkak të një lëndimi.

Analizat

Pse ndeshja Zvicër- Serbi ka të bëjë në të vërtet...

Serbia dhe Zvicra u përballen në raundin e fundit të ndeshjeve të grupeve në Kupën e Botës 2022 në atë që është bërë një...

Cilat skuadra janë kualifikuar në fazën eliminatore të Kupës së...

Kampionati Botëror për Kupën e Botës në Katar ka filluar më datën 20 Nëntor, dhe deri  të premten e 2 Dhjetorit janë zhvilluar afro...

A e kaloi topi vijën? Nata dramatike e ndeshjes Spanjë...

Goli i diskutueshëm i Japonisë kundër Spanjës që vulosi përparimin e tyre në 16-shen e Kupës së Botës, dhe e bëri Gjermaninë të rrëzohej,...

Stadiumet

Stadiumi Ahmad bin Ali

Karakteristika më e habitshme e stadiumit është një fasadë e ndezur, e përbërë nga modele që karakterizojnë aspekte të ndryshme të vendit: rëndësinë e...

Stadiumi Al Bayt

Stadiumi e ka marrë emrin nga 'bajt al sha'ar' – të cilat ishin tenda të përdorura historikisht nga popujt nomadë në Katar dhe në...

Stadiumi Al Janoub

Dizajni është frymëzuar nga velat e varkave tradicionale Dhow, në nder të së kaluarës detare të Al Wakrah. Një sistem inovativ ftohjeje dhe çati e...

Të fundit nga rubrika