Trajneri i Manchester United: Duhet të fitojmë çdo ndeshje

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag pas humbjes së ndeshjes hapëse në Premier League kundër Brighton ka thënë se e di që ka gjithmonë presion. Erik ten Hag u shpreh se duhet të fitojë çdo ndeshje dhe e dinë se duhet të përmirësohen në shumë gjëra

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag. Foto: The Peoples Person

Pas humbjes së ndeshjes hapëse në Premier League kundër Brighton, trajneri i Manchester United, Erik ten Hag thotë se e di se presioni do të jetë kundër Brentford.

Erik ten Hag u shpreh se e di që ka gjithmonë presion. “Unë kam përvojën, si është, e di që duhet të fitojmë çdo ndeshje”, tha ai.

Trajneri i Manchester United ka shtuar se i njeh tifozët dhe që të gjithë presin që Manchester United të fitojë çdo ndeshje. Ai ka treguar se duhet të merren me këtë dhe gjithçka që mund të bëj është të përgatit ekipin sa më mirë që mundem këtë fundjavë, raporton BBC sport.

“Ne e dimë se duhet të përmirësohemi në shumë gjëra, e qartë’, përfundon trajneri i Manchester United, Erik ten Hag.

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika