Trajneri i njohur spanjoll, Felipe Sanchez Llanes emërohet asistent i Driton Kukës

Ish selektori i Përfaqësuesës së Kinës në xhudo, Felipe Sanchez Llanes tani e tutje do të jetë pjesë e stafit të trajnerëve të Përfaqësuesës së Kosovës në xhudo. Sanchez Llanes do të jetë asistent i trajnerit të mirënjohur Driton Kuka

Ish selektori i Përfaqësuesës së Kinës në xhudo, Felipe Sanchez Llanes i është bashkuar stafit të trajnerëve të Përfaqësuesës së Kosovës.

Me Federatën e Xhudos së Kosovës, Sanchez Llanes ka nënshkruar kontratë 1-vjeçare me mundësi të vazhdimit të bashkëpunimit.

 

Trajneri spanjoll ka përvojë 20-vjeçare e gjatë karrierës për 10 vite ka punuar në Universitetin e Oviedos si trajner i sportistëve me performanca të larta derisa ka diplomë master në Shkenca sportive.

Viteve të fundit ka punuar si trajner kryesor në ekipin nacional të Kinës në xhudo.

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika