Transporti publik në Tetovë do të rikthehet prej 30 majit

Transporti publik në Tetovë do të rikthehet nga 30 maji, këtë e ka bërë të ditur drejtori i "Tetova Transport", Rafiz Mejdia

Transporti publik në Maqedoni rikthehet pas pesë muajve, lajmin e ka bërë të ditur drejtori i “Tetova Transport”, Rafiz Mejdia.

Rafiz Mejdia ka deklaruar se nga dita e hënë e 30 majit qytetit të Tetovës do t’i rikthehet transporti publik.

“Ditën e hënë do të jenë në funksion autobusët. Dje kanë pasur një test për shoferat, sot do të pastrohen që të jenë gati për të hënën”, ka thënë drejtori i ‘Tetova Transport”.

“Tetova Transport”

“Të gjitha dokumentacionet në bazë të ligjit i kemi rregulluar, kemi pasur shumë punë të arrijmë deri te përfundimi i të gjitha procedurave, po ia arritëm në një kohë të shkurtër t’i përfundojmë”, ka thënë Rafiz Mejdia.

Ndërkohë, në stacione janë vendosur edhe tabelat me oraret dhe linjat e autobusëve.

Autoritetet komunale kanë paralajmëruar edhe rritje të çmimit të biletave nga sa ishin paraprakisht, kjo si pasojë e rritjes së çmimeve të derivateve të naftës.

 

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika