Trendët e fustaneve për festat e fundvitit

Festat e fundvitit po ofrohen, në qoftë se nuk keni bërë akoma zgjidhje për veshje, ja ku i keni disa ideja

Materialet si kadifeja, sateni, dhe ato të punuar me sedefe po kryesojnë trendët e fustaneve të fundvit.

Fustanet për ngjarjet festive janë esenciale kur bëhet fjalë për sezonin dimëror. Pavarësisht se cila është natyra e ngjarjeve që do të frekuentoni, dikush do të dojë të duket bukur duke zgjedhur në mes trendëve të sivjetme që sipas njohësve të fushës janë të shumtë.

Fustani që kryeson trendët është ai nga material me sedefe me shkëlqim, raporton  Female First.

Këtë sezon, fustanet e gomës vijnë në një shumëllojshmëri ngjyrash dhe prerjesh, duke u lejuar entuziastëve të modës të gjejnë përputhjen për stilin e tyre.

Nje nga modelet

Qoftë duke zgjedhur një fustan të gjatë në ndonjë ngjyrë të errët nga xhevahiret apo një fustan më të shkurtë e të thjeshtë për kokteje.

Joshja nga sedefet qëndron në aftësinë e tyre për të kapur dhe reflektuar dritën, duke krijuar një efekt verbues.

Këtë dimër, ngjyrat e popullarizuara për fustanet me sedefe përfshijnë të zezën klasike dhe nuancat e guximshme si të kuqet e thella dhe kaltra për të pasur një dukje moderne.

Fustanet mini dhe forma e jakës sikur shkronja V janë në krye të trendëve te fustanet me sedefe, duke treguar një estetikë moderne e të sofistikuar.

Trend tjetër i popullarizuar janë fustanet nga kadifeja dhe sateni të cilat paraqesin një zgjedhje që duket luksoze për festimet dimërore.

Tekstura e butë dhe kadifeja siguron ngrohtësi, duke e bërë atë një pëlhurë ideale për muajt më të ftohtë.

Këtë sezon, fustanet kadife vijnë në një paletë me ngjyra të pasura, duke përfshirë tonet e xhevahireve si e gjelbër me nuancë smeraldi, e kaltër safir dhe vishnje e thellë.

Shija e redaktorit

Përparësitë e Kosovës si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare...

Një hap afër anëtarësimit në NATO, kështu së paku po konsiderohet nga politikanët të jetë afruar Kosova, tash që e morri statusin si vend...

Osmani në takim me kryesuesit e KGJK-së dhe KPK-së: Urgjent...

Presidentja Vjosa Osmani priti në takim kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës. Ajo ka pritur në takime...

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

Të fundit nga rubrika