Trendi “denim-on-denim”, në koleksionin e vjeshtës 2022

Street style në stinën e vjeshtës ka dhënë një lloj frymëzimi për pamjen klasike “denim-on-denim”, i cili është bërë i famshëm nga Britney Spears dhe Justin Timberlake në American Music Awards 2001, dhe së fundmi, nga Ye dhe Julia në Paris.

Justin Timberlake Defends His and Britney Spears' Denim Outfits

Në vazhdën e tyre, kishte shumë grupe që përputheshin nga koka te këmbët me këtë trend.

Bëjeni stilin tuaj duke kombinuar “jeans denim” nga koka te këmbët, siç shihet në Seoul, ose kombinoni diçka dhe përshtatni nuancat tuaja.

Image may contain Clothing Apparel Footwear Shoe Human Person Pants Jacket Coat Sunglasses and Accessories
New York, fall 2022 ready-to-wear

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Në vijim, mund të shihni se si ky trend global e ka kthyer turmën e modës nga qyteti në qytet.

Paris, fall 2022 ready-to-wear

Image may contain Clothing Apparel Human Person Jacket Coat Footwear Shoe Pants Sunglasses and Accessories
Paris, fall 2022 menswear

 

 

 

 

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Të shtëna me armë në Cetinë, më shumë se dhjetë...

Të premten e 12 gushtit në Cetinë të Malit të Zi, një 34-vjeçar ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave dhe më...

As për 35 vjet qytetarët me rrogë mesatare nuk mund...

Paga mestare në Kosovë sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK) është 380 euro në sektorin privat, ndërsa ajo e sektorit publik është më...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Të fundit nga rubrika