Trepça eliminon Prishtinën dhe kalon në finale të Play-offit

Klubi Basketbollistik Trepça, ka kaluar në finale të play-offit, duke mposhtur në ndeshjen e pestë KB Prishtinën me rezultat 77-74.

Derisa pas katër xhiros ishte gjithçka e barabartë, sonte u vendos edhe finalisti i dytë.

Kryeqytetasit fituan ndeshjen e parë 82:70, kurse mitrovicasit fituan sfidën e dytë 77:68. Në takimin e fundit prishtinasit triumfuan 87:71.

Trepça u rikthye fuqishëm në serinë e katërt, duke mposhtur bardhëekaltrit me rezultat 82-77.

Por, në duelin e pestë, mitrovicasit ishin më të fortë dhe e dëshiruan më shumë se kryeqytetasit fitore dhe kaluan në finale me rezultat 77-74.

Në finale, Trepça do të përballet me Pejën, për të zgjidhur dilemën se kujt i takon epiteti i më të mirit për këtë edicion./Telegrafi

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika