Trepça fiton sfidën e parë të serisë finale të ‘play-offit’ ndaj Pejës

Trepça në ndeshjen e parë të serisë finale të "Play-Off" ka fituar me rezultatin 94-86 kundër Pejës

Trepça ka regjistruar fitore prej 94-86 në ndeshjen e parë të serisë finale të ‘play-offit’ në Superligën e Kosovës në basketboll kundër Pejës.

Në takimin e zhvilluar në palestrën “Minatori” të stërmbushur nga tifozët në Mitrovicë, ‘Xehetarët’ shfrytëzuan terrenin vendas për të regjistruar fitore.

Çereku i parë i takoi skuadrës nikoqire që e mbylli me epërsi (24-19). Në pjesëlojën e dytë, pejanët u rikthyen (23-29) për të shkuar në pushim me avantazh 47-48, raporton Telegrafi.

Edhe çereku i tretë ishte në favor të mysafirëve (18-21), të cilët e ngritën epërsinë në 65-69.

Mirëpo, në fraksionin e fundit, vendasit u rikthyen (29-17) për ta fituar gjithë ndeshjen me tetë pikë epërsi 94-86.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika