Trepça fituese e “dramës” në palestrën “Minatori”

Trepça ka shënuar fitore të madhe, duke mundur Pejën me rezultat 97:90, duke kaluar kështu në epërsi 2:1 në “Play-off” të finaleve

Trepça ka fituar ndeshjen dhe ka triumfuar në “dramën” në palestrën “Minatori”, me rezultat 97-90 kundër Pejës.

Tashmë rezultati i ndeshjeve është 2-1 në të mirë të verdhezinjve, teksa përballja e radhës zhvillohet të dielën në Pejë.

Pra, skuadrës nga Mitrovica i duhet vetëm një fitore për të rifituar titullin kampion pas një pritjeje prej 11 vjetësh.

Drilon Hajrizi pati paraqitje fantastike, duke e udhëhequr Trepçën drejt fitores me 28 pikë të shënuara dhe 7 kërcime. Hajrizin e kanë ndihmuar edhe Mikaile Tmushiq dhe Will Daniels.

Tmushiq e mbylli ndeshjen me 24 pikë, ndërsa Daniels me 15 pikë e 5 kërcime për këtë fitore shumë të rëndësishme.

Ndërsa, më të mirët te mysafirët ishin Brad Waldow me 17 pikë e pesë kërcime dhe Devoe Joseph me 21 pikë.

Atmosferë e zjarrtë në palestrën “Karagaç” në ndeshjen e dytë finale: PEJA – TREPÇA

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika