Trepça, fituese e Superkupës së Kosovës në basketboll

Trepça ka fituar Superkupën e Kosovës në basketboll

Skuadra mitrovicase mposhti në finale Pejën me rezultat 78:76.

Përballje tejet interesante u zhvillua në palestrën “13 qershori” në Suharekë, ku deri në sekondat e fundit nuk dihej fituesi.

Ndeshja u përcoll edhe me incidente të shumta, pasi tifozët e të dyja klubeve hidhnin gjësende të ndryshme në parket.

Për këtë arsye, takimi u ndërpre përreth gjysmë ore pak minuta para se të përfundonte pjesa e parë.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika