Trepça ngushton serinë në finalen e tretë të “plejoffit” në 2:1

Golden Eagel Yllin ka humbur duelin ndaj Trepçës, ku kjo e fundit e ka ngushtuar serinë në 2:1

Ylli rrezikon ta humbasë titullin pas fitores së Trepçës, në finalen e tretë të “plejoffit” në 2:1.

Ndërsa, ndeshja ishte aq dramatike dhe emocionuese për sallën e stërmbushur me tifozë, ku mitrovicasit në sallën “13 Qershori” të Suharekës kanë shënuar fitore me një epërsi prej 3 pikë më shumë, 58:55 ndaj vendasve.

Ndeshja e cila u zhvillua me një palestër të stërmbushur nga shikuesit, ishte e hapur deri në fund, por që në këtë takim vendosi një seri 11:0 e Trepçës në çerekun e katërt. Në minutat e fundit, falë përvojës së Drilon Hajrizit dhe Amin Hotit, Trepça ia doli ta ruajë epërsinë dhe fitoi me tri pikë dallim, 58:55.

Hajrizi u shqua te Trepça me 21 pikë, nëntë kërcime e pesë asistime. Qendra Andrew Gordon ndeshjen e mbylli me 12 pikë e plot 16 kërcime. Ndërkohë Hot shtoi dhjetë pikë, pesë kërcime e pesë asistime.

ilustrim

Chris Harris kishte statistikat më të mira te Ylli. Ai ndeshjen e mbylli me tetë pikë e njëmbëdhjetë kërcime. Dajuan Graf shtoi 14 pikë, gjashtë kërcime e tetë asistime. Mikaile Tmushiq i shtoi 13 pikë. Henrik Shirkoi realizoi 11 pikë, por me efikasitet të dobët.

Ylli po synon ta mbrojë titullin, ndërsa Trepça ta fitojë atë pas dhjetë vjetësh. Ndeshja e katërt do të luhet mesjavën e ardhshme në Mitrovicë.

Shija e redaktorit

Hapet Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë

Më 4 mars u hap zyrtarisht baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, një “investim i madh që do të shërbejë për përmirësimin dhe modernizimin...

Mogherini bëhet me nënshtetësi shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka ofruar rektores së Kolegjit të Evropës, Federica Mogherini, nënshtetësinë shqiptare. Ai e ka falënderuar për këtë projekt të...

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Të fundit nga rubrika