Trepça triumfon ndaj Vëllaznimit

Trepça ka fituar bindshëm ndaj Vëllaznimit të Gjakovës në palestren "Minatori" me rezultat 88:79. Trepça tashmë ka 11 ndeshje radhazi të fituara në Superligën e Kosovës në basketboll

Skuadra e Trepçës ka regjistruar fitoren e 11-të radhazi në Superligën e Kosovës në basketboll dhe atë kundër skuadrës së Vllaznimit.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në elitë, mitrovicasit triumfuan me rezultat 88:79 ndaj Vëllaznimit në palestrën sportive “Minatori” në Mitrovicë.

Darnell Edge me 22 pikë ishte më i dalluari te “Xehetarët”. Ai u ndihmua nga Kevin Bracy-Davis me 17 pikë dhe Dardan Kapiti me 16.

Kurse te skuadra e Gjaovës u dallua Samuel Sessoms me gjithsej 21 pikë.

Trepça tani numëron 16 fitore dhe dy(2) humbje në Superligë, duke udhëhequr në tabelë me 34 pikë.

Vëllaznimi, që është i pesti(5) në tabelë me 26 pikë, tani ka bilanc prej tetë(8) fitoreve dhe dhjetë(10) humbjeve.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika