Tri lojërat më të mira falas në internet nga ”1001 Games”

Tri lojërat më të mira të "1001 Games" janë: "Bubble Shoote', ''Mahjong falas'' dhe "Lojëra Solitaire"

"1001 Games'

Lojërat e shfletuesit janë me interes të veçantë sot për shkak të potencialit të tyre (me një objektiv veçanërisht më të gjerë se ato të lojërave video PC ose konsolave) dhe aksesit të tyre (si në aspektin e materialit të kërkuar sesa kostos).

Me të gjitha lojërat e ndryshme të disponueshme në “1001 Games”, është e vështirë të thuhet se lojërat nuk janë të përshtatshme për të gjithë. Platforma ‘’1001 Games” ofron mundësi për të gjetur lojëra për vajza, djemë, të rritur, adoleshentë dhe fëmijë.

Buuble Shooter

Loja “Gjuajtësit e flluskave” preferohet shumë në ”1001 Games”, për arsyen se plasja e flluskave shkakton një relaksim mantrik tek personat që luajnë. Për këtë arsye, kjo lojë luhet më shumë dëshirë dhe argëton të gjithë ata që zgjedhin.

Bubble Shooter

Mahjong falas

”Loja me pllaka kineze’ është e njohur me emra të ndryshëm për shembull “loja mahjong”, “lojëra majong”, “lojëra mah-jong” ose në versionin amerikan “lojëra mah-jongg”. Fillimisht kjo lojë luhet me katër lojëtarë, ndërsa versioni me një lojëtar duhet të queht ‘Shanghai”, por njihet si “diamant mahjong”.

Mahjong falas

Lojëra Solitaire

‘Suksesi” është një lojë letrash që ka veçorinë të luhet vetëm. Parimi është i thjeshtë: ju përzieni dhe rregulloni 28 letra në një tavolinë në mënyrë që të formoni një “puzzle” të cilën do t’ju duhet ta sqaroni. Kartat e tërheqjes janë të disponueshme në kuvertën e 24 letrave të mbetura.

Lojëra Solitaire

 

 

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika