Tri vjet nga rastet e para me COVID-19 në Kosovë, Vitia: Përjetë falënderues personelit shëndetësor

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka kujtuar dy rastet e para me COVID-19 në Kosovë tri vjet më parë, ai është shprehur falënderues ndaj personelit shëndetësor

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka kujtuar dy rastet e para të corona virusit në Kosovë para tre viteve.

“Shumëçka ndodhi në jetët e gjithsecilit përgjatë kësaj kohe. Shumëkush u ndikua në mënyrë dramatike”, ka shkruar ministri Vitia.

“Në sytë dhe mendjet e të gjithëve janë fytyrat dhe emrat e mjekut apo mjekes që u gjend para secilit pacient, në ato çaste të ankthit, pasigurisë dhe vështirësive shëndetësore”, ka thënë ministri i Shëndetësisë.

Foto e postuar në llogarinë e ministrit Vitia

Ministri Vitia është shprehur falënderues për stafin mjekësor që është kujdesur për qytetarët gjatë asaj periudhe.

“U jemi falenderues përjetë personelit shëndetësorë. I mbrojtën jetët e secilit duke vënë të tyren në dispozicion”, është shprehur ministri Vitia.

Tutja ai ka kujtuar të gjithë mjekët, infermierët, stafin ndihmës shëndetësor që tanimë nuk jetojnë si pasojë e virusit COVID-19.

“Sakrifica e tyre deri në vetëmohim duhet të jetë detyra jonë për t’u angazhuar pa u ndalur për sistemin shëndetësor të vendit tonë”, ka theksuar ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika