Trupi i pajetë i ish-presidentit Bujar Nishani dërgohet në Shqipëri për t’u varrosur

Tri ditë pasi vdiq në Gjermani, trupi i pajetë i ish-presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishanit, nën shoqërim të Policisë së Kosovës përmes Rrugës së Kombit është kthyer në Shqipëri për t'u varrosur

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani

Pas vdekjes së ish-presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani të shtunën e 28 majit, trupi i pajetë i presidentit u nis për tu kthyer në Shqipëri nga Gjermania.

Ish-presidenti i Shqipërisë përgjatë viteve 2012-2017, ka vdekur para tri ditëve, më datë 28 maj në Gjermani.

Në këtë shtet Nishani ishte dërguar për trajtim më 23 prill, pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore.

Situata shëndetësore e ish-kreut të shtetit shqiptar u përkeqësua pas infektimit me virusin COVID-19 dy muaj më parë. Ai vuante nga një sëmundje në mëlçi dhe nuk arriti t’i tejkalojë pasojat e virusit.

Ish ministri i Drejtësisë dhe i Brendshëm ishte ndër figurat kryesore të Partisë Demokratike. Bujar Nishani vdiq në moshën 56 vjeçare.

Trupi i pajetë i ish-Presidentit Nishani niset për në Shqipëri

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika