Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të realizojnë “Meçin e dekadës”

Disa ditë më parë, Oleksandr Usyk është shpallur kampion bote në kategorinë e rëndë në boks, pasi ka mposhtur kundërshtarin e tij, Anthony Joshua. Usyk i ka bërë thirrje Tyson Fury për luftë në kampionatin e peshave të rënda në një luftë megamilionëshe në Arabinë Saudite

Tyson Fury dhe Oleksander Usyk

Oleksandr Usyk, pas fitores së tij mes Anthony Joshua, i bëri thirrje Tyson Fury për luftë në kampionatin e peshave të rënda në një luftë megamilionëshe në Arabinë Saudite.

Oleksandr Usyk, kishte thënë “Lufta me Fury është e vetmja që dua. Nëse kjo nuk ndodh, unë nuk mund të luftoj përsëri. Por besoj se së shpejti do të luftojmë me njëri-tjetrin”.

Pas ftesës që mori nga Usyk, Fury kishte bërë një reagim në rrjetin social Instagram dhe ishte shprehur  “Ishte një nga ndeshjet më të këqija për titullin e peshave të rënda që kam parë ndonjëherë”, raporton Mail Online.

Fury ka pranuar këtë luftë dhe është kthyer për ta takuar Oleksandar Usyk, në meçin që planifikohet të mbahet me 17 dhjetor.

Lufta mes Usyk dhe Fury, do të jetë një luftë megamilionëshe.

Princi Mohammad Abdulaziz, ka kërkuar që kjo luftë për titullin e padiskutueshëm të peshave të rënda të mbahet në qytetin e Riadit.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

Rama polemikë me politikanin zviceran: Akuza për trafikim organesh është...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka pasur një polemikë me politikanin zviceran Damien Cottier, i cili i tha kryeministrit të Shqipërisë, se fjalimi...

Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë,...

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Të fundit nga rubrika