U kapën duke transportuar drunj nga Parku Nacional i Sharrit, arrestohen nëntë persona

Sipas njoftimit të Policisë, janë arrestuar nëntë të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi të njëjtit, janë kapur duke transportuar 22 metër kub drunj nga Parku Nacional Sharri

Policia e Kosovës ka njoftuar se në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës, nëntë persona janë arrestuar në Shtërpcë, pasi të njëjtit, janë kapur duke transportuar drunj nga Parku Nacional i Sharrit.

Sipas raportit 24-orësh, me vendim të prokurorit, tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, ndërsa të tjerët janë liruar në procedurë të rregullt.

“Berevce, Shtërpce 04.06.2022,- Janë arrestuar nëntë të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi, të njëjti,  janë kapur duke transportuar 22 m3 drunjë nga Parku Nacional Sharri. Me vendim të prokurorit, tre të dyshuar janë dërguar në mbajtje, ndërsa të tjerët janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Shija e redaktorit

Hapet Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë të Shqipërisë

Më 4 mars u hap zyrtarisht baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, një “investim i madh që do të shërbejë për përmirësimin dhe modernizimin...

Mogherini bëhet me nënshtetësi shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka ofruar rektores së Kolegjit të Evropës, Federica Mogherini, nënshtetësinë shqiptare. Ai e ka falënderuar për këtë projekt të...

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Të fundit nga rubrika