UFC: Meçi Dustin Poirier vs Michael Chandler, “afër finalizimit”

Dustin Poirier dhe Michael Chandler, pritet të përballen me 12 nëntor, në Madison Square Garden

Dustin Poirier dhe Michael Chandler

Kërkesës së tifozëve të UFC-së po i vjen fundi.

Dustin Poirier dhe Michael Chandler, pritet të përballen me 12 nëntor, në Madison Square Garden.

Për këtë ka njoftuar insajderi i lojës luftarake Ariel Helwani, i cili ka thënë që një meç i tillë ka të ngjarë që do të ndodh por ende nuk ka asgjë zyrtare.

“Nuk është nënshkruar ende zyrtarisht marrëveshja për meç por duhet të bëhet së shpejti. Dhe dy luftëtarët elitë 155 kilogramësh ka të ngjarë të rrëzohen në një kartë UFC 281 të mbushur me yje brenda Madison Square Garden më 12 nëntor”, ka thënë Helwani.

Ndërsa ka shtuar se ndeshja e shumëpritur dhe e shumë diskutuar e inatit mes Dustin Poirier dhe Michael është drejt finalizimit për kartën e kthimit në MSG në nëntor, transmeton Sports Naut.

Por, nuk është ende një marrëveshje e përfunduar, ka shtuar Ariel Helwani.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Sulmohet seksualisht një fëmijë gjashtëvjeçar në Prishtinë – qytetarët përballen...

Vetëm të mërkurën e 27 korrikut të vitit 2022, janë raportuar tri raste të sulmeve seksuale ndaj të miturve. Prishtina, Obiliqi dhe Mitrovica, janë...

Të fundit nga rubrika