Universiteti “Haxhi Zeka” organizon forum ekonomik rajonal

Për herë të parë në ambientet e Hotel Dukagjini në Pejë u mbajt konferenca e forumit për arsimin e lartë dhe zhvillimin ekonomik rajonal në Kosovë. Organizuar nga Universiteti “Haxhi Zeka” në Pejë dhe HERAS grup pritet që një forum i tillë të jetë i përvitshëm

Për here të parë, por që të mos jetë e fundit nisi fillet e saj konferenca e forumit ekonomik rajonal në ambientet e Hotel Dukagjini në Peje.

Kjo ngjarje e organizuar nga Universiteti “Haxhi Zeka” në Pejë, qëllimi kryesor i cilës është diskutimi për arsimin e lartë dhe zhvillimin ekonomik rajonal në Kosovë.

Me përvojën në arsim, Armand Krasniqi, si rektor i “Haxhi Zekës” thotë se me vullnetin më të madh morën iniciativën që të realizojnë ngjarjen përkatëse.

Duke pas parasysh pjesëmarrjen e disa komunave të Kosovë në konferencë, përkrahja nuk mungoi as nga ekzekutivi qendror.

E këtu si kryetar komune i qytetit nikoqir Gazmend Muhaxheri u shpreh i kënaqur që ky forum nisi pikërisht në qytetin e Pejës.

Forumi për arsimin e lartë dhe zhvillimin ekonomik rajonal në Kosovë pritet të jetë i përvitshëm.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika