Uzuni “mbi” Vinicius dhe Felix me gola në La Liga

Sulmuesi shqiptar i ka shënuar Mallorcas, Gironës, Almerias, Villarrealit dhe Getafes.

Myrto Uzuni

Sezonin e kaluar ishte top golashënuesi i Segunda Division.

Por, të ndalet nuk e ka ndërmend as në La Liga.

Sulmuesi shqiptar është autor i pesë golave, në elitën e futbollit spanjoll me Grandën.

Uzuzi ka lënë prapa vetës me gola, emra të mëdhenjë si Vinicis Jr, që ka katër gola dhe Joao Felix me dy sosh.

The unstoppable Uzuni, another goal in La Liga 2 - KOHA.net

Uzuni i ka shënuar Mallorcas, Gironës, Almerias, Villarrealit dhe Getafes.
Uzuni është startues në shumicën e ndeshjeve, teksa  në “Transfermarkt” vlerësohet 9 milionë euro.

Por, përkundër paraqitjeve pozitive nga Myrto, e njëjta nuk mund të thuhet edhe për Grandën, që gjendet e parafundit në La Liga, me vetëm 7 pikë.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika