Uzuni “mbi” Vinicius dhe Felix me gola në La Liga

Sulmuesi shqiptar i ka shënuar Mallorcas, Gironës, Almerias, Villarrealit dhe Getafes.

Myrto Uzuni

Sezonin e kaluar ishte top golashënuesi i Segunda Division.

Por, të ndalet nuk e ka ndërmend as në La Liga.

Sulmuesi shqiptar është autor i pesë golave, në elitën e futbollit spanjoll me Grandën.

Uzuzi ka lënë prapa vetës me gola, emra të mëdhenjë si Vinicis Jr, që ka katër gola dhe Joao Felix me dy sosh.

The unstoppable Uzuni, another goal in La Liga 2 - KOHA.net

Uzuni i ka shënuar Mallorcas, Gironës, Almerias, Villarrealit dhe Getafes.
Uzuni është startues në shumicën e ndeshjeve, teksa  në “Transfermarkt” vlerësohet 9 milionë euro.

Por, përkundër paraqitjeve pozitive nga Myrto, e njëjta nuk mund të thuhet edhe për Grandën, që gjendet e parafundit në La Liga, me vetëm 7 pikë.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika