Vajza që postoi videon e të moshuarës, tregon se nuk është kontaktuar nga Policia

Kaltrina Zeneli, e cila e ka postuar videon e keqtrajtimit të së moshuarës në Shtëpinë e Pleqve "Orenda" në qytetin e Pejës, ka treguar për RTV Dukagjinin se nuk është kontaktuar nga Policia e Kosovës, ndërsa ka bërë të ditur se është kontaktuar nga Prokuroria e Pejës

Ilustrim

Në emisionin “Five” në RTV Dukagjin, në lidhje të drejtpërdrejtë ka qenë Kaltrina Zeneli, e cila e ka raportuar rastin e sotëm të ndodhur në rrjete sociale.

Bëhet fjalë për rastin e ndodhur në qytetin e Pejës, më saktësisht, keqtrajtimin e një të moshuare nga infermierja në Shtëpinë e Pleqve “Orenda”.

Zeneli ka treguar se videon e ka pranuar nga një person i panjohur, që ka kërkuar të jetë anonim.

Njashtu, ajo ka thënë se nuk është kontaktuar nga Policia e Pejës, ndërsa nga Prokuroria e Pejës është pyetur për detaje të tjera.

“Në postim e kam përmendur Policinë, por nuk më ka marrë në telefon as nuk më ka shënuar askush i Policisë. Të vetmit janë Prokuroria e Pejës, më kanë pyet cili është institucioni, a kam ndonjë informacion çfarë ka ndodhur”, ka thënë ajo.

Megjithatë, Zeneli ka shtuar se ndihet mirë qe organet e rendit kanë reaguar me kohë dhe që personat që kanë kyer veprën, kanë marrë denimin.

“Po ndihem mirë dhe e lehtësuar që organet kanë reaguar shpejt dhe personat janë aty ku duhet të jenë”, ka theksuar ajo.

Tutje, Zeneli ka shtuar se nuk ka dëgjuar të kenë ndodhur raste të tilla më parë në qytetin e Pejës.

Zeneli ka thënë se ndihet e shokuar nga rasti i ndodhur, madje ajo ka bërë të ditur se kur ka pranuar videon nuk ka bërë asnjë veprim tjetër, përveç që e ka publikuar videon në rrjetin e saj social në Facebook.

 

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika