Vala e lojërave të reja në PS5: Këta janë titujt që ju presin para 2024

Titujt më të pritur si Persona 5 Tactica dhe Avatar: Frontiers of Pandora. Platforma e Sony duket të ketë një vit të jashtëzakonshëm, duke ofruar lojëra me cilësi të lartë dhe eksperiencë të pasura për lojtarët

(Ubisoft)

Lojërat e reja të Play Station 5 vazhdojnë të rrëmbejnë vëmendjen e lojtarëve në vitin 2023, duke sjellë një gamë të pasur të titujve të emocionueshëm.

Ky vit duket se është një nga më të mirët në historinë e fundit të platformës PlayStation të Sony.

Nga Persona 5 Tactica te Avatar: Frontiers of Pandora, ka shumë lojëra që presim me padurim të luajmë, duke përfshirë disa nga palët e treta që do të bëjnë këtë vit të paharrueshëm për komunitetin e lojtarëve.

Nëse shohim gjithë vitin në tërësi, është e vështirë të mos pohohet se PlayStation ka shpallur një lineup të fortë për këtë periudhë.

Titujt nga Persona 5 Tactica deri te Avatar: Frontiers of Pandora janë gati të na japin një eksperiencë të jashtëzakonshme në botën e lojrave, raporton TRG.

Deri më tani, lojërat që janë lansuar kanë shfaqur cilësi të lartë dhe kanë prekur pritshmeritë e lojtarëve. Një pjesë e madhe e kësaj serish është për shkak të arritjeve teknologjike të PS5, e cila ka bërë të mundur për zhvilluesit të krijojnë lojëra të mrekullueshme me grafika dhe gameplay të pasura.

Në mesin e titujve më të pritur të vitit 2023, përfshihen Persona 5 Tactica dhe Avatar: Frontiers of Pandora. Persona 5 Tactica pritet të dalë më 17 nëntor në disa platforma duke përfshirë PS5, PS4, XSX|S, XBO, Switch dhe PC. Ndërsa Avatar: Kufijtë e Pandorës do të jetë në dispozicion për lojtarët më 7 dhjetor në PS5, XSX|S, PC, dhe Amazon Luna.

Megjithatë, këto nuk janë vetëm lojërat që presim. Ka shumë të tjera që janë në horizont dhe që do të sjellin më shumë emocione dhe aventura për lojtarët. Ndër to janë disa tituj që mund të ngjasojnë në listën tonë të lojërave më të mira për PS5.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika