Vazhdimi i filmit “Dune”, a do t’i befasojë shikuesit?

Aktorit spanjoll, Javier Bardem, thotë se pjesa e dytë e filmit Dune do t'i befasojë adhuruesit e këtij filmi, të cilet janë duke e pritur me padurim

Nëse e keni parë filmin Dune, pjesën e parë, e dini që përfundon në një varg shkëmbor, pasi regjisori ka përshtatur vetëm gjysmën e romanit epik të Frank Herbert.

“Kam lexuar draftin e ri,” tha Javier Bardem, për një audiencë në festivalin Kanës. Me tej ai shtoi “ mendoj se ata kanë bërë një punë të mrekullueshme duke bashkuar pjesët në një mënyrë që do t’i habisë njerëzit. Ata nuk do të befasohen nga ajo që ndodh, padyshim, sepse e kane lexuar librin, por do të habiten nga mënyra se si kanë bashkuar dy pjesët”.

“Unë u preka shume prej tij. Është një film që mund ta ndjeni peshën e tij, dhe në të njëjtën kohë mund ta shijoni spektakolaritetin e tij. Mezi pres të kthehem në shkretëtirë më ata njerëz dhe regjisorin Denis Villeneuve, i cili është një nga regjisoret më të mëdhenj ndonjëherë”, raporton EMPIRE.

Denis Villenueve (në të majtë) gjatë xhrimev të filmit Dune

E ardhmja afatgjatë e “Iverses Dune” të Villeneuves pritet të shihet. Regjisori ka sugjeruar që në mënyrë ideale do të dëshironte të përfundonte me një trilogji , me pjesën e tretë që mbulon ngjarje e novelës së dytë të Frank Herbert-it, Dune Messiah.

Dune: Pjesa e Dytë fillon xhirimet në Budapest së shpejti, me Aktorë të rinj si, Chrisopher Walkewen si Perandori Padishah Saddaam IV, Florence Pugh si vajza e tij Princesha Irulan deh, Austin Butler si Feyd-Rautha, nipi dinak i Stellan Skarsgard baroni Harkonnen.

Filmi pritet të shfaqet nëpër ekranet e kinemave më 20 tetor të vitit të ardhshëm.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika