Vazhdohet paraburgimi për Dardan Krivaçën dhe Arbër Sejdiun

Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut iu është vazhduar paraburgimi deri në maj. Këtë vendim e ka marrë Gjykata Themelore në Ferizaj, pasi që ata janë të dyshuar për vrasjen e 18 vjeçares, Marigona Osmanit, në Ferizaj më 22 gusht 2021.

Sipas Prokurorisë në Ferizaj, dyshohet që më 22 gusht 2021, i pandehuri Dardan Krivaça në mënyrë mizore kishte ushtruar dhunë psikike dhe fizike mbi të ndjerën, Marigona Osmani.

Sipas prokurorisë, gjatë gjithë kohës ishte i pranishëm edhe Arbër Sejdiu, i cili, po ashtu, kishte ushtruar dhunë psikike dhe fizike mbi të ndjerën.

Dardan Krivaça dhe Arbër Sejdiu

Në seancën e mbajtur në Gjykatën Themelore të Ferizajit, i pandehuri Dardan Krivaça kishte humbur ndjenjat. Pasi mori ndihmën e parë, mjekët konstatuan se Krivaça mund të jetë i pranishëm në seancën gjyqësore.

Shija e redaktorit

Ballkani me fitore historike, një hap larg kualifikimit në Ligën...

Ballkani ka fituar ndeshjen ndaj Shkupit në kuadër të play-offit të Ligës së Konferëncës në Stadiumin “Todor Proeski” në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ekipi...

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

Më të lexuarat

“Kemi pritur mjaft, është koha për paqe” thonë qytetarët në...

Grafitet e vendosura dhe patrullat e Policisë, janë pamjet që po e shoqërojnë Mitrovicën Veriore gjatë së enjtes së 18 gushtit. Të heshtur por në...

Escobar pas takimit me Kurtin: Asociacioni duhet të formohet sipas...

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ka thënë se...

Mandl kërkon sqarim nga BE-ja për referimin ndaj kryeministrit Kurti...

Në njoftimin e faqes zyrtare të Bashkimit Evropian(BE) për takimin që u mbajt të enjten e 18 gushtit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, është...

Të fundit nga rubrika