Vazhdojnë bombardimet në Ukrainë

Dhjetëra shtëpi të goditura në Donetsk

Përderisa bombardimet e Rusisë po vazhdojnë në pjesën e Ukrainës lindore, Donetsk, zyrtarët e kësaj zone kanë postuar fotografi të shtëpive të rrënuara nga rusët.

Shtëpi të goditura nga bombardimet ruse në Donetsk

Nga bombardimet e fundit bëhet e ditur se janë goditur së paku mbi 20 shtëpi banimi.

Kreu i administratës ushtarake rajonale të Donetskut, Pavlo Kyrylenko, ka deklaruar se 27 shtëpi në një fshat që quhet Lastochkine janë rrënuar nga bombardimet, por nuk dihet a ka pasur viktima.

Fshati gjendet afër një qyteti të vogël Ocheretyn, i cili po përballet me shumë bombardime nga forcat ruse.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika