Vazhdojnë përgaditjet për tubimin e partisë së Vuçiq në Serbi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq po përgatitet për tubimin e partisë së tij në Beograd ku pritet të marrin pjesë një numër i madh qytetarësh

Për tubimin e partisë së presidentit serb, Aleksandër Vuçiq që do të mbahen pasditen e së premtes tashmë ka filluar arritja e autobusëve.

Që nga mëngjesi i sotëm autobusët janë parkuar para Pallatit të Serbisë, ndërsa autobus të parkuar ka edhe para Kuvendit të Serbisë.

Tashmë në vendin e tubimit janë vendosur tualete lëvizëse dhe po shpërndahet ujë.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka bërë të ditur se në takim do të flasë si President i Republikës, e jo si kryetar i partisë.

Siç raporton N1, në parkun Pionirski janë vendosur tualete të lëvizshme, ka një skenë të madhe, katër panele led dhe vinça për kamera televizive janë duke u vendosur pikërisht përballë Kuvendit të Serbisë.

Shija e redaktorit

Rrëfimi i fotoreporterit që xhiroi largimin e forcave serbe nga...

Prizreni, njëri ndër qytetet më të vizituara në Kosovë në periudhën e luftës nuk e kishte një pamje të tillë. Para 25 vjetësh kur edhe...

Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes Hungari-Zvicër

Zvicra e ka nisur jashtëzakonisht mirë Kampionatin Evropian që po mbahet në Gjermani. “Helvetikët” triumfuan 1:3 ndaj Hungarisë në ndeshjen e cila u zhvillua në...

Fillon ndeshja mes Spanjës dhe Kroacisë

Ka filluar ndeshja e parë e Grupit B mes kombtarës së Spanjës dhe  asaj të Kroacisë. Në këtë grup bëjnë pjesë edhe Shqipëria e Italia,...

Të fundit nga rubrika