Vazhdojnë pritjet te Dheu i Bardhë, kolona arrin deri në 1 mijë metra

Gjatë ditës së premte, pritja arrinte deri në 6 orë, ndërsa kolona deri në 4 mijë metra. Ndërkaq të shtunën, pritja qëndron mes pesë minutash dhe një ore, gjersa kolona te Dheu i Bardhë arrin deri në 1000 metra

Pika kufitare, te Dheu i Bardhë

Gjersa të premten kohëzgjatja e pritjes për të hyrë në Kosovë arrinte kohën prej 5 orësh te pika kufitare e Dheut të Bardhë, të shtunën kjo pritje ka rënë në një orë.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritja për të hyrë në Kosovë arrin deri në 60 minuta, ndërsa dalja 5 deri në 10 minuta. Kjo vlen për pikën e Dheut të Bardhë.

Nga ana tjetër, kolona arrin deri në 1000 metra te po kjo pikë.

Në të tjerat pika, pritja arrin deri në 3-5 minuta.

Si jo rrallëherë në sezonën e verës, kolona të gjata karakterizohen në pikat kufitare të Republikës së Kosovës.

Gjatë ditës së premte, pritja arrinte deri në 6 orë, ndërsa kolona deri në 4 mijë metra.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika