Vazhdon drama në kuvend, Zemaj “rrëmben” kutinë e votimit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, pak para se të rifillojë seanca e kuvendit, e ka marrë kutinë në të cilën deputetët do të votonin për gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese

Armend Zemaj-deputet i LDK-së

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, pak para se të rifillojë seanca e kuvendit, e ka marrë kutinë në të cilën deputetët do të votonin për gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese.

No description available.

Ndonëse gjysmë orë me vonesë, tashmë pritet që seanca në Kuvendin e Kosovës të vazhdojë.

Pas një arene përplasjesh midis pozitës dhe opozitës, dhe për shkak të mungesës së kuorumit pas vënies në votim të procedurave për votimin e dy kandidatëve për Gjykatë Kushtetuese, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca, është detyruar ta ndërpresë seancën përreth një orë.

Deputetët e opozitës, të enjten e pese majit, gjatë seancës plenare kanë filluar që me goditje të tavolinave, e fishkëllima të krijojnë zhurmë me qëllim që t’i pamundësojnë punimet e Kuvendit të Kosovës.

Krejt kjo si shenjë revolte.

Me goditje të tavolinës e fishkëllima, deputetët e opozitës po e bojkotojnë punën e kuvendit

 

 

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika