Vdekja e 50-vjeçarit në Gjilan, Hyseni: Shpresojmë që tragjeditë e tilla të mos përsëriten kurrë

Pas vdekjes së 50-vjeçarit në Gjilan, vjen dhe reagimi nga kryetari i kësaj komune, Alban Hyseni

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni

Kryetari i komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka reaguar pasi një 50-vjeçar ka humbur jetën teksa banesa e tij është përfshirë nga zjarri.

“Një tragjedi e rëndë na ka goditur sot. Një 50-vjeçar humbi jetën sot në një aksident zjarri, duke lënë zbrazëti të madhe në zemrat e familjes, por edhe gjithë miqve ebashkëqytetarëve”, ka shkruar Hyseni, duke shtuar se shpreson që të tilla tragjedi të mos përsëriten kurrë.

Hyseni ka njoftuar se njësitet e zjarrfikësve dhe policia e qytetit me urgjencë kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku dhe kanë bërë evakuimin e të gjithë banorëve nga ndërtesa për çështje sigurie.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika