Vdekja e ish-komandantit të UÇK-së, Krasniqi: Vepra dhe jeta e tij do të jenë shembull për gjeneratat që la pas

Kreu i PDK-së, Memli Krasniqi, për vdekjen e ish-komandantit të UÇK-së në Zonën Operative të Shalës, Gani Imeri, ka thënë se vepra dhe jeta e të ndjerit do të jenë frymëzim dhe shembull për gjeneratat që la pas

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi.

Sot ka vdekur ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në Zonën Operative të Shalës, Gani Imeri.

Për këtë ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, i cili këtë lajm e konsideroi si të trishtë.

Ai ka thënë se Imeri dhe familja e tij kanë dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në çlirimin, forcimin dhe shtetndërtimin e Kosovës.

“Ai vinte nga një familje atdhetare – dhe një të tillë la mbrapa. Vepra dhe jeta e tij do të jenë frymëzim dhe shembull për gjeneratat që la pas“, ka thënë kreu i PDK-së.

I pari i partisë opozitare i ka shprehur ngushëllime familjes Imeri, bashkëluftëtarëve e miqve të të ndjerit.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika