Vdes aktori Bernard Hill në moshën 79-vjeçare

Aktori Bernard Hill, i njohur më së shumti për rolet në “Titanic” dhe “Lord of the Rings”, ka vdekur në moshën 79-vjeçare

Në moshën 79-vjeçare ka vdekur aktori i shumë filmave, Bernard Hill.

Ai më së tepërmi njihet për rolin e kapitenit të anijes në filmin “Titanic” dhe në rolin e mbretit “Theoden” në Lord of the Rings.

Familjarët njoftuan për vdekjen e tij, duke thënë se është humbje e madhe për të gjithë, raporton BBC.

Aktori ka luajtur rolin e  kapitenit Edward Smith në filmin fitues të ‘Oscar’ të vitit 1997 dhe mbretin Theoden në “Lord of the Rings”.

Roli i tij kryesor ishte në dramën televizive të BBC-së të vitit 1982, “Boys from the Blackstuff”.

Në këtë seri, ai portretizoi Yosser Hughes, një personazh që luftoi – dhe shpesh dështoi – për të përballuar papunësinë në Liverpool.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika