Vdes ish-gazetari, Seremb Gjergji

Bashkëshortja e ish-gazetarit, Seremb Gjergji, ka njoftuar për vdekjen e ish-gazetarit. Në vitin 2016, Gjergji ishte kandidati i pavarur për president të Kosovës. Ai u shfaq me një fushatë të quajtur “Serembi për Kosovën”

Ka vdekur në moshën 47-vjeçare, ish-gazetari dhe njëherit, ish-kandidati i pavarur për president të Republikës së Kosovës, Seremb Gjergji.

Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij, Sama Bajraktari-Gjergji.

Në vitin 2016, Gjergji ishte kandidati i pavarur për president të Kosovës. Ai u shfaq me një fushatë të quajtur “Serembi për Kosovën”.

Krahas kësaj, Serembe njihet sikurse një ndër aktivistët e parë që mori guximin të shpallë kandidaturën për President të Kosovës, si kandidat i pavarur.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika