Vdes në QKUK personi që u aksidentua tri javë më parë në Ozdrim të Pejës

Policia e Kosovës ka njoftuar se personi që ishte duke u trajtuar në QKUK, i cili kishte pësuar aksident në dhjetor të vitit të kaluar, ka vdekur

Qendra Klinike Universitare e Kosovës - QKUK

Të shtunën e 24 dhjetorit, kishte ndodhur një aksident trafiku në fshatin Ozdrim të Pejës. Në këtë aksident ishte goditur një person nga një veturë, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës njoftohet se viktima e aksidentit të 24 dhjetorit në fshatin Ozdrim të Pejës, i cili ishte duke u trajtuar në QKUK, ka vdekur.

Tutje, njoftohet se me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

“AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITET/Ozdrim, Pejë 24.12.2022 – 17:35. Lidhur me rastin, me 14.01.2023, nga QKUK është informuar se viktima mashkull kosovar, i cili ishte duke u trajtuar, ka vdekur. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftim.

E godet me veturë viktimën në Pejë, i njëjti e dërgon në spital

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika