Vdes një foshnjë në Pejë – prindi akuzon stafin mjekësor, prokuroria urdhëron që të bëhet obduksioni

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova, për Portalin Dukagjini ka thënë se dyshohet se në Spitalin e Pejës një foshnjë ka lindur e vdekur.

Ndërsa sipas tij, prindi i foshnjës i ka fajësuar stafin mjekësor dhe me urdhër të prokurorit trupi i foshnjës është dërguar për obduksion për hetim të mëtutjeshme.

“Rr. Nënë Tereza, Pejë 08.03.2023 – 17:00. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se në Spitalin e Pejës gjatë lindjes, foshnja ka vdekur dhe sipas ankuesit (babai) dyshon që ka qenë neglizhencë e stafit mjekësor”.

“Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i foshnjës është dërguar në IML për obduksion”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika