Vdes një grua në Prizren, policia gjen në vendin e ngjarjes 1 armë e 4 thika

"Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me katër fishekë, 3 gëzhoja, 2 karikatorë, 4 thika, 198 fishekë të llojit të ndryshëm, disa pajisje të ndryshëm të armëve të zjarrit dhe disa pajisje për pastrim të armëve të zjarrit. Rasti nën hetime", thuhet në raportin e PK-së

Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka nisur hetimet për vdekjen e një gruaje në Prizren.

Sipas raportit 24-orësh të policisë thuhet se në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me katër fishekë, 3 gëzhoja, 2 karikatorë, 4 thika, 198 fishekë të llojit të ndryshëm, disa pajisje të ndryshëm të armëve të zjarrit dhe disa pajisje për pastrim të armëve të zjarrit.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

“Raportohet se viktima femër kosovare ka humbur jetën. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me katër fishekë, 3 gëzhoja, 2 karikatorë, 4 thika, 198 fishekë të llojit të ndryshëm, disa pajisje të ndryshëm të armëve të zjarrit dhe disa pajisje për pastrim të armëve të zjarrit. Rasti nën hetime”, thuhet në raportin e PK-së.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika