Vdes një grua në spital, kishte shenja të dhunës në trup

Një grua ka vdekur në rrethana të dyshimta në Komunën e Drenasit

Ilustrim

Një person i gjinisë femërore ka vdekur në rrethana të dyshimta në Komunën e Drenasit, sipas Policisë së Kosovës.

Ajo është dërguar për tretman mjekësor në spital, mjeku e ka konstatuar vdekjen e saj. Sipas tij viktima ka pasur shenja të dhunës në trup.

Viktima femër kosovare është dërguar për tretman mjekësor, mjeku ka konstatuar vdekjen e saj. Sipas mjekut, viktima ka shenja dhune në trup. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovë.

Përveç këtij rasti, në raportin e policisë është raportuar edhe një vrasje në tentativë si dhe një tentim dhunimi.

Vrasja në tentativë ka ndodhur në fshatin Vërmicë të Komunës së Prizrenit, ku raportohet se janë therur me thikë dy shtetas të huaj nga disa persona të panjohur.

Raportohet se në rrethana të panjohura dy ankuesit meshkuj shtetas të huaj janë therur me thikë nga persona të panjohur. Viktimat janë duke u trajtuar në spital. Njësia përkatëse policore është duke hetuar rastin”, thuhet raportin e policisë.

Kurse tentim dhunimi ka ndodhur në Komunën e Prishtinës, rast të cilin e ka raportuar viktima grua ndaj dy personave të gjinisë mashkullore të cilët nuk i njihte.

“Ankuesja femër kosovare ka raportuar rastin e lartcekur ndaj dy të dyshuar meshkuj të panjohur për të. E njëjta ka arritur të largohet nga të dyshuarit të cilët më pas me veturë  janë larguar nga vendi i ngjarjes. Rasti vazhdon të hetohet nga njësitet kompetente policore”, thuhet në raport.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Çfarë do t’i sjellin Kosovës ujditë në samitin e BE-së...

Të martën e 6 dhjetorit, samiti në Tiranë do të jetë i pari midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në territorin e...

Më të lexuarat

Rama polemikë me politikanin zviceran: Akuza për trafikim organesh është...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka pasur një polemikë me politikanin zviceran Damien Cottier, i cili i tha kryeministrit të Shqipërisë, se fjalimi...

Aktorja që publikoi videon: Për personat përgjegjës ishte si lojë,...

Aktorja Kaltrinë Zeneli ka treguar historinë e publikimit të videos që bëri bujë të mërkurën, aty ku shihej një e moshuar gjersa keqtrajtohej nga...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Të fundit nga rubrika